آمار بازدید


کاربران آنلاين : 1
بازديد امروز : 3
بازديد ديروز : 34
بازديد ماه : 618
بازديد ماه گذشته : 904
مجموع بازديد كل : 12559

تاريخچه توليد محصول

طرح پوشش ميوه به صورت پژوهشي در سال 1375 در پژوهشگاه شيمي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران اجرا گرديد. که پس از تاييد نمونه ها توسط مراجع ذيصلاح خاتمه يافت. در سال 1383 طرح به صورت بنچاسکيل و پايلوت در پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي راه اندازي شد، سپس
بعد از انجام آزمايش هاي کنترل و کيفيت و استانداردسازي در سال 1388 در شهرک صنعتي جويبار و تحت نظارت و اخذ مجوزهاي لازم از مراجع ذيصلاح به صورت نيمه صنعتي در حال توليد مي باشد.

آيا مي خواهيد ميوه هايي با عمر طولاني تر، سالمتر و با ظاهري جذاب تر داشته باشيد؟
پوشش، ارزش افزوده محصولات شما را در فروش داخلي و صادرات افزايش مي دهد.

مدیریت شرکت عبدالله عاطفی

پوشش ميوه چيست؟

از آنجايي که 80 تا 95 درصد اغلب ميوه ها را آب تشکيل مي دهد، طبيعت به وسيله يک لايه از واکس طبيعي از ميوه ها محافظت مي کند تا رطوبت آنها حفظ گردد.
جهت نگهداري ميوه، شستشوي ذرات گردو غبار حاصل از ماندن ميوه بر روي درخت، امري ضروري است اما طي فرايند شستشو، پوشش ميوه از بين رفته و ميوه ها آب خود را بسرعت از دست مي دهند.
از آنجايي که ميوه ها حتي پس از چيده شدن نيز تنفس مي کنند يعني اکسيژن هوا را جذب و دي اکسيد کربن و اتيلن دفع مي کنند که اکسيژن جذب شده قندهاي داخل ميوه را به اسيدها و الکلها و ... تبديل کرده و باعث ترش شدن و خرابي ميوه مي گردد، استفاده از مايع پوشش براي نگهداري طولاني مدت ميوه امري لازم و ضروري است.

چرا از پوشش روي ميوه استفاده مي شود؟
مايع پوشش با ايجاد يک لايه پليمري در سطح ميوه تنفس آن را در حد متعارف کاهش داده و مانع از تبخير شدن آب ميوه ها مي گردد اين امر باعث مي شود ميوه با ايجاد فضاي محصور و اتمسفر دروني اصلاح شده در اطراف ميوه از حملات ميکروارگانيسمي نيز جلوگيري مي نمايد.
آيا پوشش بي خطر است؟
پوشش مايعي است بي خطر، که از موادي طبيعي مانند روغن هاي گياهي بدست آمده و بوسيله شستشوي معمولي با آب پاک شده و در صورتي که خورده شود مشکلي بوجود نمي آورد.

مزاياي استفاده از پوشش


1- پوشش باعث طولاني شدن زمان ماندگاري و طراوت ميوه مي گردد.
2- پوشش ظاهر ميوه را براق و جذاب تر مي نمايد و بر قابليت فروش مي افزايد.
3- پوشش از حملات ميکروارگانيسمي و رشد قارچ جلوگيري مي کند.
4- پوشش تنفس ميوه را تنظيم مي کند.
5- پوشش باعث کاهش تيرگي و ضايعات فيزيکي ميوه مي شود.
6- پوشش مي تواند جايگزين کاغذ، پلاستيک و بسته بندي هاي وکيوم شود.
7- پوشش با حفظ رطوبت ميوه از خشک شدن و چروکيدگي ميوه ميوه جلوگيري مي کند.
8- پوشش از مواد خوراکي و غير سمي تشکيل شده است و با مجوز وزارت بهداشت تهيه مي شود.